Czytając szybko – uczysz się szybciej!

Idąc tropem krajów wiodących prym w kwestiach edukacyjnych takich jak Finlandia, czy Korea Południowa należy zwrócić uwagę na przyczyny słabostek w systemie edukacji naszego kraju. Większość z nich posiada swój przyczynek w czytaniu ze zrozumieniem. Cóż… Temat czytania ze zrozumieniem od kilku lat jest wertowany na potęgę już od szczebla szkoły podstawowej i niestety często – przepychany kolanem. Zgodnie ze skandynawską myślą edukacyjną, liczy się przede wszystkim indywidualne podejście do ucznia z uwzględnieniem jego predyspozycji.

Aby zacząć tę zasadę skutecznie egzekwować należy wytyczyć odpowiedni szlak. Zatem zacznijmy od poprawy szybkości czytania, następnie płynnie przejdźmy do rozumienia tekstu, by na koniec określić predyspozycje danego ucznia. Proste? Oczywiście. Toteż rodzi się pytanie – skoro to takie banalne, to skąd biorą się tak kiepskie wyniki w naszym kraju?

Pierwsza rzecz to mentalność zarówno rodziców, jak i nauczycieli. Niestety bywają to środowiska hermetyczne, zamknięte na unowocześnione postawy systemu edukacji. Druga rzecz, to same dzieci, które poprzez brak odpowiedniej motywacji nie kwapią się do życia za pan brat z nauką.  W tym miejscu istotną rolę odgrywa kurs szybkiego czytania. Więcej niż edukacja, to blog dwóch osób, które od lat zajmują się nową formą edukacji z podejściem indywidualnym stosując szybkie czytanie jako klucz, do zrozumienia tekstu.

Kursy i szkolenia szybkiego czytania i zapamiętywania w Krakowie związane z szybkim czytaniem odbywają się w wielu miejscach. Warto skorzystać z któregoś z nich, aby już po kilku zajęciach zauważyć różnicę w podejściu naszej pociechy do nauki. Wbrew pozorom, ona może być przyjemna i skuteczna.