dlaczego-warto-czytac-ksiazkio

Dlaczego warto czytać książki?

Praca od rana do wieczora, pęd czasu, jesteśmy ciągle zabiegani. Dziś chcemy informacji krótkich, zwięzłych podanych w tak zwanej ,,pigułce”, streszczenia, które w jasny sposób nakreślą nam daną treść. Doba XXI wieku, to prawdziwa próba czasu dla książek. Czytamy coraz mniej, co wiadomo już od wielu lat, na podstawie wielu przeprowadzonych statystyk. A szkoda, gdyż czytanie książek ma szereg zastosowań tak istotnych zarówno dla naszego rozwoju, jak i zdrowia fizycznego i psychicznego, jednak po kolei…

Słownictwo i… podnoszenie kwalifikacji

Czytanie książek poszerza słownictwo. W tym przypadku im więcej czytasz, tym lepiej, gdyż ilu autorów, tyle stylów budowania zdań, a co za tym idzie nabywania umiejętności ich budowania w przyszłości. Jeśli zdarza Ci się popełnianie błędów ortograficznych, stylistycznych, czy interpunkcyjnych, to czytanie może mieć wręcz zbawienny wpływ na likwidacje tych błędów, czytając bowiem szybciej zapamiętujemy. A skoro o pamięci mowa, to dobra książka nie tylko może nauczyć Cię kreatywnego myślenia, ale poprawi Twoją koncentracje. Jeśli cenisz sobie literaturę z określonej dziedziny (np. Psychologii), to posiadane informacje mogą w przyszłości mieć kluczowy wpływ na przebieg Twojej kariery zawodowej – im więcej wiesz, tym pracodawca będzie bardziej doceniał Twoje umiejętności.

Relaks i „odpływ” w inny świat

Dziś, jak dobrze wiemy, powodów do stresu nam nie brakuje. Zatem wieczorem, po ciężkim dniu pracy, nic nie podziała tak odprężająco jak wieczór z kubkiem gorącej herbaty, czy lampką czerwonego wina i dobrą książką. Jeśli mówimy o relaksie, tu niezastąpiona wydaje się być fantastyka, komedia, czy romans, który sprawi, że na moment przeniesiemy się w inny świat, przeżywając losy ukochanych bohaterów, zapominając o problemach dnia codziennego. Chyba, że cenisz sobie dreszczyk emocji, to na wieczór możesz zafundować sobie dobrą sensacje, lub kryminał, ale uwaga – to tylko jeśli masz mocne nerwy i nie boisz się ciemności.

Stajesz się kreatywny i… błyszczysz w grupie.

Bohaterowie książek, ich niesamowite, pełne emocji historie, które często inspirują nas do tego, aby zmieniać swoje życie na lepsze. W innym wypadku zwyczajnie stajemy bardziej kreatywni i otwarci na nowe pomysły, także w pracy, zwłaszcza jeśli pracujemy w takich branżach, jak marketing, czy Public Relations, które aż proszą o coraz to nowocześniejsze i bardziej innowacyjne slogany, czy rozwiązania językowe. Nie mówiąc już o tym, że jeśli chcesz pisać, to czytaj jak najwięcej!

Czytanie książek również często może być powodem, dzięki którym łatwiej nawiążesz znajomości. Bo przecież co lepiej nie łączy, niż powieść o której możesz podyskutować ze znajomymi? A może to właśnie Twój punkt widzenia okaże się dla nich inspirujący?

Jak już wyżej zostało wspomniane, na pytanie ,,dlaczego nie czytasz”? często odpowiadamy: ,,bo nie mam czasu”. A przecież dziś mamy doskonały wynalazek zwany audiobookami, które pozwalają nam ,,czytać” słuchając w czasie sprzątania, spaceru, czy jazdy samochodem. Nagranie możemy zatrzymać w dowolnym momencie. Audiobooki również są doskonałym rozwiązaniem dla osób niewidomych i niedowidzących.

Polecamy wszystkim ten kurs szybkiego czytania.