Jak-korzystnie-ubezpieczyć-dom

Jak korzystnie ubezpieczyć dom?

Ubezpieczenie mieszkania – czy to dobry sposób by zabezpieczyć się przed szkodami?

Większość naszego życia spędzamy w naszych czterech ścianach. Dom czy też wynajmowane mieszkanie do zazwyczaj „dorobek” naszego   życia . Inwestujemy w ten budynek mnóstwo pieniędzy . Malujemy , tapetujemy , odświeżamy ,urządzamy drogimi sprzętami elektronicznymi .Jednak co zrobić w czasie pożaru , zalania domu czy włamania ? Najlepszym sposobem będzie oczywiście ubezpieczenie domu lub też mieszkania . Teraz nasuwa się pytanie , które wybrać ? Drogie czy też tanie ? Wiadomą sprawą jest to ,że lepszym rozwiązaniem będzie droższe ubezpieczenie . Przecież nie watro oszczędzać na zabezpieczeniach . Kupując auto już od razu ubezpieczmy go aby w trakcie wypadku uzyskać odszkodowanie . Jeżeli nasz samochód nie będzie ubezpieczony możemy otrzymać wysoki mandat . Natomiast to czy będziemy ubezpieczać mieszkanie zależy tylko i wyłącznie od naszej woli .Nigdy nie wiemy kiedy możemy trafić na niebezpieczeństwo .Tak samo jest z naszym domem . W okresach wiosenno-letnich kradzieże są bardzo popularne . Pamiętajmy jednak ,że nie tylko w tym czasie możemy paść ofiarą złodzieja. Teraz w każdym domu znajduje się telewizor , laptop bądź komputer.

Sąsiadowi z wyższego piętra popsuła się rura . Twój dom zalewa woda i nie masz na to kompletnie żadnego wpływu . Wtedy winę ponosi sąsiad . Jeśli jest ubezpieczony to można by powiedzieć ,że „super ” , jeżeli nie to pieniądze musi wyłożyć ze swojej kieszeni. Czy nasz garaż jest również ubezpieczony ? Jeśli w naszym domu znajduję się takie pomieszczenie to owszem . Wszelkiego rodzaju wyposażenie typu okna , rolety itp. również wchodzą w skład ubezpieczenia . Jeżeli w domu posiadamy bardzo cenny sprzęt elektroniczny typu telefon , aparat ,książki , obrazy możemy je także zabezpieczyć . Jeżeli nie mamy o tym „zielonego pojęcia ” warto skontaktować się z agentem aby indywidualnie do naszych potrzeb znalazł idealną polisę dla naszego miejsca zamieszkania.

Posiadasz domek letniskowy ? Działkę ? Ją też warto ubezpieczyć . Ważnym aspektem jest by polisa była dobrana do faktycznej wartości nieruchomości .

Kiedy kupujesz mieszkanie dobrze by ustalić sumy wartości całego lokalu . W przypadku kiedy zaniżymy kwotę mamy do czynienia z tak zwanym  niedoubezpieczeniem .Oczywiście odszkodowanie ,które byśmy chcieli uzyskać jest stosunkowo niskie . Z drugiej strony kiedy podamy za wysoką kwotę ,nasze składki będą automatycznie wyższe. Można również otrzymać zniżki , warunek jest taki że nie może być żadnej szkody i ubezpieczenie będziemy kontynuowali u tego samego ubezpieczyciela.

Istnieje również opcja ubezpieczenia online. Wiele agencji ma takie rozwiązania dla swoich klientów. Aby nie zostać ofiarą oszustwa czy niedomówień jakie mogą nas czekać wybierając polisę online należy sprawdzić opinie na temat danego baku. Nie na jednej stronie lecz wielu . Im więcej będziemy wiedzieli od innych użytkowników tym mniejsze jest prawdopodobieństwo iż unikniemy nieporozumień.

Aby zaoszczędzić parę groszy dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z internetowego kalkulatora . Porównanie wielu ofert banku pozwoli nam dostosować się idealnie do naszych potrzeb i wymogów.

Pewnie większość z was będzie kierowało się do banku który ma dobrą reklamę radiową czy audycję telewizyjną . Spójrzmy tez na oferty mniej znanego przedsiębiorstwa . Niekiedy jest to lepsza oferta niż w renomowanych bankach . Często banki wykorzystują swoją popularność i mają mniej korzystniejsze warianty niż nieznane spółki.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jakie skutki są wtedy gdy nie ubezpieczymy mieszkania. Warto sporządzić umowę „wyłączeń ” .Chodzi o to by ubezpieczający nie zaniedbywał swojego domu . Np. przyczyną zalania było otwarte okno – dlatego wina stoi po stronie osoby ,która wykupiła ubezpieczenie. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce nie otrzymamy ubezpieczenia.

Zastanówmy się jakie szkody najczęściej występują w polskich domach . Połowa to zalania domu .Uszkodzenia rury , złe warunki atmosferyczne ,zalanie pralki czy też zmywarki – to najczęstsze  awarie.

Do jakich banków najlepiej zajrzeć ? Sprawdźmy stronę PZU, Sygma Bank, Gerda.

Kupując nowy budynek mieszkalny sprawdźmy czy spełniają wymagania ogólnych warunków ubezpieczeniowych .Wiele właścicieli zapomina o czyszczeniu komina . Poprzez zaniedbania osób sprzedających dochodzi do częstych pożarów czy też zadymień .

Większość domów posiada murowaną konstrukcję , a co jeśli nasze mieszkanie jest drewniane ? Taki właśnie dom należy jak najszybciej ubezpieczyć ponieważ , jest bardzo narażony na szkody. Ubezpieczenie nieruchomości będzie mądrym wyborem. Taki dom ma wiele zalet ale posiada również wady.

Pamiętajmy o tym by mieć lepsze jutro – w końcu „mądry polak po szkodzie”

Więcej interesujących tematów na stronach:

http://bankionline.com.pl/

http://prfinansowy.pl/