komoda-wysoka-palma-207-cm-w-kolorze-dab-pero

Krzesła do jadalni – jak połączyć ciekawy design z funkcjonalnością?

Urządzanie domu marzeń to zawsze duże wydarzenie – w końcu chcemy, żeby nasze cztery kąty dokładnie odzwierciedlały potrzeby domowników i wiązały się z przytulnością oraz komfortem. To dlatego, jeśli wybieramy meble do jadalni, tak istotną kwestią jest zakup odpowiednich krzeseł. Co w przypadku, gdy lubimy bawić się formą i wykończeniem, w związku z czym nie chcemy rezygnować z kreatywności? Designerskie krzesła do jadalni to doskonałe połączenie wygody i unikalnego wyglądu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła do jadalni?

Zanim przejdziemy do wyboru materiału, rodzaju zdobień czy też kształtów, warto pamiętać o kilku istotnych parametrach, które zadecydują o tym, czy my i nasi goście będziemy się czuli komfortowo, kiedy zasiądziemy do wspólnego posiłku.

Bez względu na to, na jaki model krzeseł się zdecydujemy, należy zadbać o to, by miały solidne oparcia, które wspomagają kręgosłup. Jest to szczególnie ważne podczas rodzinnych uroczystości, gdy większość czasu spędzamy właśnie przy stole. Najlepsze będzie wysokie oparcie, które zapewni plecom niezbędne wsparcie, nawet przez wiele godzin. Drugą kwestią jest także wysokość. Tę musimy dobrać do zakupionego wcześniej stołu. Siedzisko krzesła powinno znajdować się na takim poziomie, by dało się je bez problemu wsunąć pod blat i by siedzące na nich osoby mogły swobodnie położyć łokcie na stole.

Również kolorystyka krzeseł powinna zgrywać się właśnie ze stołem. Pamiętajmy jednak, że wcale nie musimy zachowywać jednolitości. Połączenie czarnego stołu i białych krzeseł stworzy ciekawy, estetyczny kontrast. Nawet połączenie ze sobą dwóch różnych materiałów zda egzamin, o ile zachowamy umiar w zakresie zdobień. Jeśli przykładowo nogi stołu są rzeźbione, krzesła powinny być raczej zaprojektowane w prosty sposób.

Drewniane krzesła – klasyka o wielu twarzach

Drewniane modele krzeseł do jadalni wydają się zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem. Warto jednak pamiętać, że nie musimy wcale decydować się na proste, a przez to banalne formy. Bogato zdobione oparcia bądź też specjalistycznie „postarzane” drewno mogą sprawić, ze pomieszczenie będzie wyglądało modnie i nowocześnie. Możemy przykładowo zdecydować się na skandynawskie, drewniane krzesła, które wbrew pozorom nie pasują wyłącznie do stylu skandynawskiego – w aranżacjach typu boho lub retro również będą prezentować się znakomicie.

Pamiętajmy także o tym, że drewniane krzesła, w zależności od rodzaju drewna, mają różne odcienie i wykończenia. W związku z tym bez żadnych przeszkód znajdziemy takie, które najlepiej pasują do całego wystroju.

Metal i tapicerka – nowoczesne krzesła

Drewno wydaje się nudne i wolimy jakieś ciekawsze, designerskie rozwiązanie? Żaden problem – nasze krzesła w jadalni mogą być chociażby tapicerowane, zarówno ekologiczną skórą, jak i innym materiałem. Zajdziemy takie modele m.in. tutaj: https://zona-design.pl/meble/krzesla/. Takie siedziska będą niezwykle wygodne, zapewnią optymalny komfort każdej osobie.

Jeśli nasze wnętrze jest na dodatek utrzymane w industrialnym, nieco surowym stylu, możemy połączyć skórzane obicia z metalowymi nóżkami. To pozwoli na uzyskanie tak pożądanej nowoczesności, przy jednoczesnej dbałości o trwałość i solidność wykonania.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *