Praca-w-bankowości

Praca w bankowości

Często myśląc o pracy myślimy „pieniądze” i to jest nasz priorytet. Generalnie wielu z nas kieruje się doświadczeniem i szkołą jaką skończyliśmy. Czasem jednak jest bardzo ciężko znaleźć to czego tak naprawdę potrzebujemy i czego szukamy. Nie zawsze to co wydaje się idealne pasuje właśnie do nas. Najważniejsze to nie poddawać się i odnaleźć to co jest odpowiednie.

Jeśli chodzi o pracę w bankowości to nie jest to proste zagadnienie. W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć to odpowiednie stanowisko w wymarzonym banku. Niestety gospodarka daje tu o sobie znać. Banki chcą zwiększać swoją efektywność niestety kosztem ludzi i zamiast zatrudniać pojawia się więcej zwolnień. Od roku 2008 jeśli chodzi o sektor finansowy liczba miejsc pracy bardzo się skurczyła. Ten proces niestety nie staje w miejscu tylko coraz bardziej przyspiesza. Co powoduje brak pracy w tym sektorze. Coraz więcej banków po przez zwolnienia czy też brak zatrudnienia chce uzyskać własną stabilność i zacząć zarabiać pieniądze, a nie być ciągle stratnym.

Banki cieszyły się do tej pory renomą zatrudniania pracowników i nowych miejsc pracy. Można też było zarobić stosunkowo niezłe pieniądze i niczym się nie martwić. Teraz niestety słyszymy coraz częściej o ciemnej stronie pracy w bankowości. Pracownikom dorzucane są nowe obowiązki, więcej zadań, realizacja dziwnie ustanowionych planów itp. Wtedy idzie za sobą mniejsza stabilizacja i niestety mobilizacja pracowników traci na jakości.

Warto tez zwrócić uwagę , ze nie tylko gospodarka dej się tu we znaki. Postępująca automatyzacja ma także wpływ na brak zatrudnienia w sektorze bankowości. Automatyka ma znaczenie nie tylko w redukcji kosztów ale również ma pomóc klientowi. Tylko czy to zastąpi typowego pracownika, Panią Kowalską , która już kilka lat pracuje na danym stanowisku. Niestety wielu zaczyna sądzić, że tak właśnie jest.

Model tradycyjnej bankowości zaczyna przekładać się na mobilną, internetową, cyfrową. Niejako łatwiejsza. Faktem jest, że instytucje finansowe muszą nadążyć za innowacyjnością i niestety koszty ponoszą pracownicy.

Jak łatwo zauważyć redukcja miejsc pracy, w niektórych sektorach bankowości takich jak biura, doradcy itp będzie nieunikniona ale dzięki automatyzacji zyskają inne sektory i stanowiska. Będą wtedy potrzebne wysoko wykwalifikowani pracownicy znający się na rzeczy.Na pewno pracę znajdą informatycy, ludzie z branży IT i pochodne.

Jak twierdzą specjaliści na technologiach nowej generacji w bankowości zyskają wszyscy. Choć chyba nie do końca tak będzie. Niestety zazwyczaj tak bywa, że jedni zyskują, a inni tracą. Klient może być usatysfakcjonowany lecz nie musi. Wszystko wychodzi w odpowiednim czasie i zależy od ludzi.

To mamy dziś,a co będzie za jakiś czas nikt tego nie wiem. Praca w bankowości od niepamiętnych czasów była jedna z lepszych. Musimy pamiętać ,że ta praca daje satysfakcje ale może przynieść również moc rozczarowań. Patrząc na spostrzeżenia powyżej.

Zazwyczaj praca ta zaczyna się od najniższego szczebla jako doradca na tzw. sali sprzedaży. Musimy pamiętać, że nie zawsze na tych stanowiskach wykształcenie ma znaczenia. Liczy się tu przede wszystkim to co potrafimy, jak się zachowujemy oraz jaką szkołę skończyliśmy. Czas pokarze czy się nadajemy. Oczywiście w odpowiednim czasie jesteśmy szkoleni na dane stanowisko i szybko idzie nauczyć się swoich obowiązków bez jakichkolwiek problemów. Wszystko jednak ułatwia praca w ciągu kilu miesięcy.

Pierwszą i nad wyraz istotną konfrontacja z klientem jest sprzedaż produktów. Niestety jest ona niekiedy dość intrygująca i nie wszyscy dają sobie z nią radę.Niekiedy wielu pracowników skarży się, że ich praca tak naprawdę nie ma nic wspólnego z bankowością czy finansami tylko sprzedażą. A przecież nie tak im się na początku wydawało. Każdy bank określa założenia sprzedażowe co do miesiąca bądź kwartału, które musi zrealizować większość pracowników lub każdy z osobna. Nie zawsze jest to do osiągnięcia. Nie wszyscy mogą przetrwać ten najgorszy okres.

Ciężka praca niekiedy się jednak opłaca. Można bowiem oczywiście mam na myśli tu dobry bank szybko awansować i zyskać na świetne stanowisko oraz zaplecze finansowe. Fajnie jak mamy określony na początku plan jak z danego stanowiska przejść na wyższe. Wtedy też łatwiej się nam pracuje.W niektórych instytucjach wyższe stanowisko wiąże się też z poszerzeniem socjalu co ułatwia prace i życie. Co mam na myśli mówiąc dobry bank? Na pewno nie jest to mini firma finansowa, w której nie uda nam się wybić. Tylko sektor finansowy będący na rynku od wielu lat.

Pamiętajmy zatem, że wszystko składa się na jedną całość. Praca w bankowości ma swoje wzloty oraz upadki. Dla jednych to świetna kariera dla innych znów wtopa, z której ciężko się wygrzebać. No i oczywiście gospodarka ma tu również wielki wpływ. Natomiast przeglądając oferty pracy w banku zastanówmy się czy to akurat to. Na razie ofert jest jeszcze dość wiele więc do dzieła. Może akurat to będzie nasz dzień i znajdziemy coś co da nam ogromna satysfakcje i pieniądze.

Znajdź najtańszy kredyt gotówkowy lub najtańszy kredyt