nauka-jezykow-obcych

Jak uczyć się języków obcych?

Efektywna nauka języków obcych

Języki obce to zmora niejednego z nas. Z zazdrością patrzymy na osoby, które wykazują talent w nauce innych języków niż nasz. Chcielibyśmy posiadać taką łatwość w przyswajaniu słów innego kraju. Będąc na studiach, wiedzieliśmy, że język obcy to taki przedmiot, którego nie dało się wykuć dwa dni przed sesją. Systematyczność to jedna z czynności, która jest niezbędna do prowadzenia wysokiej jakości konwersacji z innymi nacjami. Nauka mowy i pisania w języku angielskim, niemieckim lub włoskim może być przyjemnością, a nie katorgą. Pamiętajmy, że nic co jest warte posiadania, nie przychodzi łatwo. Dlatego zapomnijmy, że nauczymy się języka w miesiąc.

Wybór szkoły lub lektora języka obcego

Pewnie słyszałeś wiele razy, że nauka języka obcego w szkołach lub u nauczycieli odchodzi do lamusa. Jasne, jeśli posiadasz już podstawy mowy i pisania, to oczywiście, możesz już uczyć się w domu. Jednak jeśli nie posiadasz fundamentalnej wiedzy, to powinieneś przejść pierwszy poziom u boku lektora. W ten sposób nauczysz odpowiednio akcentować słowa i nauczysz się właściwie wymawiać zdania. Szkoła lub lektor powinni stawiać nacisk na prowadzenie konwersacji. Wiele placówek edukacyjnych chce nauczyć klientów języków obcych przez gramatykę. Pamiętajmy, że teraz wiele młodych ludzi ma problemy w mowie np. w języku angielskim, a nie w pisaniu. Należy od samego początku pozbyć się blokady językowej, aby później płynnie prowadzić konwersacje z obcokrajowcami.

Słuchaj obcego języka

Małe dzieci uczą się mowy poprzez słuchanie. Dorośli również powinni skupić się na słuchaniu języka, nawet jeśli nie rozumieją w 100% tego, co się usłyszy. Włącz radio kraju, którego języka chcesz się nauczyć. Kup audiobooka książki dla dzieci. Grając w gry zmień język, aby słuchać rozkazów w uczonej mowie. Podczas gotowania włącz TV i przełącz na obcojęzyczny kanał. Kup swój ulubiony serial lub film w języku obcym, bez lektora. W trakcie jazdy samochodem włącz muzykę, zawierającą słowa mowy, której chcemy się nauczyć. Jest wiele darmowych możliwości, które dają nam media, więc warto z nich skorzystać.

Naucz się 1000 najpopularniejszych słów obcego języka

Zrozumienie większości treści w innym języku nie wymaga poznania gramatyki. Priorytetem jest poznanie 1000 najpopularniejszych słów danego języka, które tak naprawdę występują w 80% wszystkich prowadzonych konwersacji. Nauka tych wyrazów pozwoli Ci na odpowiednie zrozumienie pisma. W Internecie bez problemu można znaleźć opracowane przez ekspertów listy najpopularniejszych zagranicznych wyrazów. Możliwe jest też znalezienie zestawienia, które od razu przy słówku ma możliwość odsłuchania wymowy poznawanego słówka. Efektywniej uczysz się, gdy spędzasz codziennie na nauce 15 minut, niż dwa razy w tygodniu po 1,5 h.

Na pewno łatwiej będzie nam się uczyć, gdy namówimy naszego partnera, rodzica lub znajomego do wspólnej nauki. Wtedy możemy razem prowadzić konwersację i nieświadomie przejść w stan myślenia w innym języku niż w ojczystym.