Czy warto czytać szybko

Czy warto czytać szybko?

Opłaca się opanować umiejętność szybkiego czytania. Z co najmniej paru powodów. Dlatego też opłacalna okaże się inwestycja w kurs szybkiego czytania. Oto podstawowe powody, dla których taka inwestycja jest opłacalna.

Czytasz więcej

Pierwszy i zasadniczy powód jest taki, że po prostu będziesz w stanie czytać więcej niż do tej pory. Jak pokazują badania, osoba, która uczęszcza na kurs szybkiego czytania, systematycznie ćwiczy, może w rezultacie zwiększyć szybkość czytania o ponad 50 procent. Najlepsi nawet o 75 procent.

Rozumiesz i pamiętasz więcej

Szybkie czytania to nie tylko nauczenie osoby szybszego pochłaniania treści. Chodzi w nim również o to, aby lepiej rozumieć czytaną treść oraz lepiej ją zapamiętywać. Pomimo tego, że tekstu do zapamiętania będzie znacznie więcej, bo osoba umiejąca szybko czytać, pochłania średnio ponad 1000 słów na minutę.

Oszczędzasz czas, pieniądze

Umiejętność szybkiego czytania to coś, co przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak iż zawodowym. Jeżeli w pracy musisz codziennie pochłaniać masę treści, chociażby urzędowych, opanowanie szybkiego czytania sprawi, że będziesz w stanie przeczytać je szybciej, a do tego lepiej zrozumieć i zastosować w praktyce. Zmniejszy się też prawdopodobieństwo siedzenia po godzinach, aby dokończyć zadanie.

Więcej wiedzy i informacji

Korzyść trudna do przecenienia. W świecie, w którym przyrost informacji i wiedzy jest ogromny, umiejętność ich szybkiego pochłaniania może okazać się bezcenna.