studia-podyplomowe

Czy warto iść na studia podyplomowe?

Wiele słyszymy na temat poszerzania naszych kwalifikacji. Tajemnicą nie jest, że ciągłe zdobywanie doświadczenia i wiedzy jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach i do tego stwierdzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Na dzisiejszym rynku pracy ludzie potrafią zmienić zawód kilka razy w ciągu życia, ponieważ wymaga od nich teraz tego gospodarka. Jeżeli nie masz ochoty zmieniać zawodu, ponieważ ten dział, w którym pracujesz odpowiada Twoim wymaganiom, to i tak powinieneś zwiększać własne kompetencje, aby rozwijać się w tej dziedzinie. Odpowiedzą na zdobycie kwalifikacji są studia podyplomowe.

Dla kogo są studia podyplomowe?

Jeszcze parę lat temu opinia na temat studiów podyplomowych głosiła, że takie zajęcia są skierowane tylko do osób, które już pracują i chcą awansować  na wyższe stanowiska. Pragną poszerzyć swoje kwalifikacje, aby stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla swoich szefów. Teraz nowi absolwenci studiów magisterskich zapisują się na studia podyplomowe oraz także osoby, które ukończyły popularne studia i decydują się na studia uzupełniające, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów z ich kierunków. Co ważne, ciągłe poszerzanie kwalifikacji jest bardzo dobrze odebrane przez osoby rekrutujące. Potencjalni pracodawcy zwracają uwagę na osoby, które zdobywają nowe umiejętności i inwestują w swój rozwój. Przekonują się wtedy, że osoba zrekrutowana uczęszczająca na studia podyplomowe powinna mieć aktualną wiedzę.

szybkie czytanie

Jakie studia podyplomowe wybrać?

Wybór studiów podyplomowych wcale nie jest łatwy. Jednym z ważniejszych pytań jest: „Jakie studia podyplomowe wybrać, aby inwestycja się opłaciła?”. Według statystyk i badań studia podyplomowe zwiększają możliwości na wyższe zarobki i zmiany stanowiska, ale są to tylko statystyki i badania. Ukończenie studiów podyplomowych nie daje 100% gwarancji, że pracodawca może dać podwyżkę lub awansować pracownika na wyższe stanowisko. Jeśli głównym motywem do podjęcia studiów podyplomowych są pieniądze, to warto dokładnie poznać program wybranego kierunku oraz w pracy drogę kariery, aby wiedzieć, że dane studia podyplomowe na pewno dadzą nam możliwość rozwoju. Należy zwrócić uwagę również na to, aby szukać takich studiów podyplomowych, które zazębiają się z zainteresowaniem przyszłego studenta.

Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój!

Warto pamiętać, że edukację podyplomową można również wspomóc różnymi rodzajami kursów i szkoleniami. Warto spojrzeć na różne formy poszerzania kwalifikacji. Ważne jest otrzymanie również cenionych certyfikatów międzynarodowych organizacji, które potwierdzają profesjonalną wiedzę i są rozpoznawalne na całym świecie. Jeżeli nie masz czasu, aby uczęszczać na szkolenie stacjonarnie, warto zapoznać się z programem kursów on-line. Taka forma nauki staje się coraz bardziej popularna wśród pracowników.